Duszpasterze - obecnie pracujący

  • nmpgdy@diecezjagdansk.pl

    Ks. Infułat dr Edmund Skalski

    Proboszcz - od 1 lipca 2008 r.

    Data święceń: 29 kwietnia 1979 r.

    Imieniny: 16 listopada

    Parafia rodzinna: św. Michała Archanioła w Zblewie

    Inne funkcje


    od 1993
    Wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym
    od 2001
    Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie
    od 2011-02-27
    członek Rady Kapłańskiej na mocy pełnionego urzędu
    od 2014-11-01
    dziekan Gdynia Śródmieście
    od 2003-01-22
    honorowy kapelan Jego Świątobliwości
    od 2010-02-16
    Prepozyt Kapituły Kolegiackiej gdyńskiej
    1999-06-24
    honorowy kanonik kapituły pelplińskiej
    od 1995-01-01
    diecezjalny duszpasterz szafarzy nadzwyczajnych
    od 2020-06-30
    Infułat Kapitulny przy Kapitule Kolegiackiej w Gdyni

    Poprzednie placówki


    1988-06-15 - 2008-07-01
    proboszcz w par. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Gdynia Witomino

  • garbusik88@wp.pl

    Ks. Paweł Warkus

    Wikariusz - od 1 lipca 2017 r.

    Jest opiekunem dwóch Kręgów Kościoła Domowego oraz parafialnej Scholi. Przygotowuje młodzież do Bierzmowania.

    Data ur.: 19 sierpnia 1992 r.

    Data święceń: 20 maja 2017 r.

    Parafia rodzinna: MB Bolesnej w Gdańsku

    Inne funkcje


    od 2017
    Katecheta w Szkole Podstawowej nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni

  • piotrbelecki@gmail.com

    ks. Piotr Belecki

    wikariusz - od 1 lipca 2019 r.

    Opiekuje się w parafii grupą Ministrantów i Lektorów oraz prowadzi spotkania Lectio Divina

    Data ur.: 6 maja 1986 r.

    Data święceń: 18 czerwca 2011 r.

    Imieniny: 29 czerwca

    Parafia rodzinna: Bożego Ciała w Gdańsku Morenie

    Inne funkcje


    20.12.2015
    Archidiecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej
    01.09.2011
    Duchowy Opiekun wspólnoty RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA
    01.10.2019
    Katecheta w Szkole Podstawowej nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni

    Poprzednie placówki


    2011 - 2013
    Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku Ujeścisku
    2013 - 2016
    Św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie
    2016 - 2019
    Trójcy Świętej w Wejherowie

  • untreuadamo@wp.pl

    Ks. Adam Hrubiszewski

    wikary - od 1 lipca 2020 r.

    Przygotowuje Dzieci do I Komunii Świętej. Jest opiekunem wspólnoty Żywego Różańca, Marana Tha oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
    Jest również katechetą w szkole podstawowej.

    Data święceń: 18 czerwca 2011 r.

    Imieniny: 24 grudnia

    Parafia rodzinna: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie

    Poprzednie placówki


    2011-2014
    Parafia św. Antoniego w Redzie
    2014-2017
    Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku
    2017-2020
    Parafia św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie

  • Ks. Prałat Edmund Wierzbowski

    Emerytowany Proboszcz - od 1 lipca 2008 r.

    Tytuł mgr teologii uzyskał 1 stycznia 1965 roku. Inkardynowany do Archidiecezji Gdańskiej został 25 marca 1992 roku. Przez 33 lata pełnił funkcję proboszcza tutejszej parafii. Z dniem 1 lipca 2008 r. Ks. Prałat Prepozyt Edmund Wierzbowski przeszedł na zasłużoną emeryturę, pozostając na terenie parafii w charakterze rezydenta.

    W związku z ukończeniem 75 roku życia ks. Prałat nie podejmuje się pracy duszpasterskiej na parafii. Można go jednak spotkać najczęściej na Mszy św. o godz. 13:00 w niedzielę.

    Data święceń: 28 kwietnia 1957 r.

    Imieniny: 16 listopada

    Inne funkcje


    od 2003-01-22
    Prałat honorowy diec. gdańska
    od 2001-06-26
    Kapituła kolegiacka gdyńska - kanonik gremialny diec. gdańska
    od 2001-02-01
    Diecezjalny duszpasterz byłych więźniów obozów zagłady i ich rodzin diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Diecezjalny duszpasterz kombatantów diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Diecezjalny duszpasterz osób głuchoniemych diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Diecezjalny duszpasterz pszczelarzy diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Diecezjalny duszpasterz Rodziny Katyńskiej diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Diecezjalny duszpasterz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie diec. gdańska
    od 2000-01-01
    Duszpasterz Kupców Gdyńskich diec. gdańska

    Poprzednie placówki


    1975 - 2008
    Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Gdyni

Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • Ks. Kamil Zakaszewski

    Wikariusz od 1 lipca 2016 r.

    Data ur.: 28 września 1987 r.

    Data święceń: 21 maja 2016 r.

    Parafia rodzinna: Podwyższenia Krzyża św. Gdynia Witomino


  • Ks. Wojciech Kujaszewski

    Wikariusz od 1 lipca 2016 r.

    Data święceń: 13 czerwca 2009 r.

    Parafia rodzinna: Bożego Ciała w Gdańsku Morenie


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
120 0.062251091003418