OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 marca 2017

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Dzisiaj:

— w godz.  od 9.00 do 14.00 otwarta będzie księgarnia Św. Pawła, która działa przy naszej kolegiacie.

3. W niedziele Wielkiego Postu:

— o g. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie tego nabożeństwa można złożyć ofiary – tzw. jałmużnę wielkopostną.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem każdej kobiety.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 20.00.

6. W piątek o g. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia w  łączności  z Koronką i nabożeństwem ekspiacyjnym, następnie droga krzyżowa  i o godz. 16.00 msza św.

7. W piątek

— Droga Krzyżowa o godz. 6.30, 8.00, 15.30, 17.00 (dzieci), 18.00, 20.00.

8. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

9. W najbliższą niedzielę  tzw. kolekta inwestycyjna. Serdecznie prosimy o ofiary na cele inwestycyjne, zwłaszcza na uregulowanie należności  za wykonane prace w Kolegiacie.

10. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce 16.03.2017 r., o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Próby przed przyjęciem tego Sakramentu w naszym kościele parafialnym od Poniedziałku (6.03.) do Piątku o godz. 17.00.

11. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny Sióstr Nazaretanek rozpoczyna zapisy do pierwszej klasy. Szkoła posiada też kilka wolnych miejsc do klas programowo wyższych. Siostry nazaretanki prowadzą szkołę podstawową w Gdyni od 2002 roku. Jest to szkoła publiczna, a nauczanie jest bezpłatne. Szkołę charakteryzuje: wysoki poziom kształcenia, najwyższe wyniki na sprawdzianach zewnętrznych, wychowanie oparte o wartości chrześcijańskie oraz przyjazna atmosfera. Od września 2017 r. siedziba szkoły będzie się mieścić na Płycie Redłowskiej przy ul K. Tetmajera 65. Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej szkoły.

 

 

proboszcz

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.39411592483521