1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich wiernych zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.
2. Dzisiaj:
— o g. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie tego nabożeństwa można złożyć ofiary – tzw. jałmużnę wielkopostną.
3. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
4. W czwartek Msza św. wieczorna o godz. 18.00, podczas której Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Ze względu na tę Uroczystość nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
5. W piątek
— Droga Krzyżowa o godz. 6.30, 8.00, 15.30, 17.00 (dzieci), 18.00, 20.00.
— Godzina Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w łączności z Koronką i nabożeństwem ekspiacyjnym, następnie droga krzyżowa i o godz. 16.00 msza św.
6. Najserdeczniej dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne, zwłaszcza na uregulowanie należności za wykonane prace w Kolegiacie.
7. W przyszłą – trzecią niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny Sióstr Nazaretanek rozpoczyna zapisy do pierwszej klasy. Szkoła posiada też kilka wolnych miejsc do klas programowo wyższych. Siostry nazaretanki prowadzą szkołę podstawową w Gdyni od 2002 roku. Jest to szkoła publiczna, a nauczanie jest bezpłatne. Szkołę charakteryzuje: wysoki poziom kształcenia, najwyższe wyniki na sprawdzianach zewnętrznych, wychowanie oparte o wartości chrześcijańskie oraz przyjazna atmosfera. Od września 2017 r. siedziba szkoły będzie się mieścić na Płycie Redłowskiej przy ul K. Tetmajera 65. Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej szkoły.
proboszcz
Pobierz jako PDF