OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

10 czerwca 2017

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dzisiaj w niedzielę, 11 czerwca 2017 r., obchodzimy XXX rocznicę pobytu Papieża Jana Pawła II w Gdyni. W tym dniu pragniemy szczególnie podziękować za obecność Ojca Świętego w naszym mieście i przyzywać jego wstawiennictwa, prosząc Boga o Jego hojne błogosławieństwo.

10.00 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego z udziałem Marynarki Wojennej i Capelli Gedanesis,  po Mszy św. na Placu przed kościołem przy pomniku św. Jana Pawła II odsłonięcie i poświęcenie Epitafium dotyczącego pobytu Papieża  w Gdyni.

16.00  Koncert na Skwerze Kościuszki  z okazji 30. rocznicy wizyty w Gdyni świętego Jana Pawła II pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.

21.00 Apel Jasnogórski na Placu przed Kolegiatą.

3. Dzisiaj

ze względu na program Papieski nie będzie Nieszporów.

od godz.  od 9.00 do 14.00 otwarta będzie księgarnia Św. Pawła, która działa przy naszej kolegiacie.

4. W czerwcu w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

5. We wtorek, 13 czerwca, przypada wspomnienie  św. Antoniego z Padwy do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach. Po mszach św. oddamy cześć św. relikwiom. Przynieśmy w tym dniu na nabożeństwo kartki z intencjami do św. Antoniego. W tym dniu równocześnie – dzień fatimski. Najserdeczniej zapraszamy na godz. 18.00 na Nabożeństwo fatimskie z procesją.

6. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszych miasta. Procesja rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Antoniego na Wzgórzu Św. Maksymiliana. Po Mszy św.  procesja wyruszy do pierwszego ołtarza (róg ul. Kopernika – Partyzantów). Następnie ulicą Partyzantów i Świętojańską procesja dojdzie przed kościół NMP Królowej Polski, gdzie będzie II Ołtarz. Stamtąd dalej ulicą Świętojańską skręcając w ulicę Starowiejską gdzie na rogu ulicy Starowiejskiej i Placu Kaszubskiego będzie III Ołtarz. Dalej ulicą Starowiejską i 3 Maja przejdzie do kościoła NSPJ, gdzie będzie IV Ołtarz. W tym miejscu nastąpi zakończenie procesji.

7. W Boże Ciało Msze Święte tylko w kościele parafialnym, będzie również msza św. o godz. 21.00. Nie będzie mszy św. w kolegiacie.

8. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18.00 po nabożeństwie czerwcowym przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

9. W piątek

dzień modlitw ku czci św. Jana Pawła II. Po mszach św. oddamy cześć św. relikwiom.

na g. 15.00 zapraszamy na Godzinę Bożego Miłosierdzia w łączności z Koronką i nabożeństwem ekspiacyjnym, następnie msza św.

10. W sobotę, 17 czerwca, przypada wspomnienie  św. Brata Alberta Chmielowskiego, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Po mszach św. oddamy cześć św. relikwiom.

11. Najserdeczniej dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne, zwłaszcza na uregulowanie należności za wykonane prace  w Kolegiacie.

12. W każdą niedzielę czerwca, lipca, sierpnia i września dodatkowa msza św. o godz. 21.00.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.055338144302368