OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 VI 2026 r.
1. Dzisiaj w niedzielę dziękujemy Bogu za 100 lat życia naszej parafii. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy na mszach św.:
- o godz. 7.30 za Wszystkich, którzy zostali ochrzczeni w ciągu tego wieku w naszej parafii;
- o godz. 9.00 za Wszystkich, którzy zostali bierzmowani w naszej parafii;
- o godz. 10.30 za wszystkich, którzy w naszej parafii przystąpili po raz pierwszy do spowiedzi św, doI Komunii św. i przyjęli s. małżeństwa
- o godz. 12.00 SUMA JUBILEUSZOWA ZA CAŁĄ NASZĄ PARAFIĘ POD PRZEW. KS. ARCYBISKUPA METROPOLITY
Przed mszą św. o 11.50 w Bazylice zostanie poświęcony ołtarz katyński, który został odnowiony, a po mszy św. jubileuszowejzostanie poświęcona tablica pamiątkowej z okazji 100 lecia życia naszej parafii, a we wieży Bazylikizostanie umieszczona kapsuła czasu z dokumentem jubileuszowym.Około godz. 14.00 zaraz po zakończonych uroczystościach w kościele zapraszamy na radosny festyn parafialny dla Wszystkich tutaj na plac kościelny (poczęstunek dla wszystkich, bigos i żurek, domowe ciasta, zespół muzyczny, atrakcje dla dzieci).
- WYJĄTKOWO - NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 13.00!
- o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ w naszej Bazylice
- o godz. 18.30 – msza św. za Wszystkich, którzy w tym wieku przyjęli sakrament namaszczenia chorych oraz za Wszystkich Zmarłych Parafian w tym wieku;
- o godz. 20.00 – za młode i nowe pokolenie Parafian, aby nie utracili świętej wiary i zadbali o swoją parafię i kościół
W tę niedzielę jubileuszową 21 czerwca plac kościelny dla aut będzie zamknięty
2. W poniedziałek ks. Andrzej zaprasza na ostatnią katechezę dla dorosłych po mszy św. wieczornej o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 podziękujemy ks. Andrzejowi za pięcioletnią posługę pośród nas. Jak wiemy, z woli ks. Arcybiskupa, ks. Andrzej Dańczak z dniem 1 lipca br. zostaje proboszczem parafii św. Jana z Kęt w Rumi Janowie.
3. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a w sobotę msza św. za wst. MB Pocieszenia w naszej Bazylice o godz. 12.00
4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 dziękować będziemy Panu Bogu za rok szkolny i katechetyczny, za dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców oraz prosić o bezpieczne wakacje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
Pobierz jako PDF