IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

30 III 2014 r.

 

 

 

 

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście. 

 

2. Dzisiaj o godz. 16.00 msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. dzieci klas II przygotowujących do I Komunii Świętej. 

 

3. Dzisiaj 

 

— o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

4. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. 

 

5. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. 

 

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 20.00.

 

 

 

7. W piątek droga krzyżowa o godz.:

 

 6.30, 8.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 18.00, 20.00.

 

8. W piątek w Godzinie Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową, następnie uczestniczyć będziemy we Mszy św.  Serdecznie zapraszamy.

 

9. Nieszpory w naszym kościele w okresie Wielkiego Postu w soboty o godz. 18.00.

 

10. Pielgrzymka do Górki Klasztornej.  Najbliższą sobotę, w dniu 5 kwietnia br.  wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Górki Klasztornej, na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd autokarem po Mszy św. o godz. 8.30, powrót ok. godz. 20.  Koszt: 60 zł (zawiera obiad). Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 

 

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbon na cele charytatywne.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.03510594367981