OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2016

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym.


2. Dzisiaj o g. 17.00 Nieszpory. Podczas nieszporów podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

3. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

4. We wtorek o godz. 18.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. o spokój dusz zmarłych pacjentów gdyńskiego hospicjum.

5. W środę 31 sierpnia br. o godz. 17.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza Święta z okazji 36 rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. We Mszy Świętej uczestniczył będzie Prezydent RP Andrzej Duda. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym drogi i bliski jest etos „Solidarności”.

6. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

- o godz. 8.30 Gimnazjum nr 11

- o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 18

- o godz. 11.00 Katolicka Szkoła Podstawowa

7. W czwartek będziemy prosili w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

8. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 20.00.

9. W piątek w Godzinie Bożego Miłosierdzia  zapraszamy na godz. 15.00 na Nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne z Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św.

10. W niedzielę 4 września o godz. 10.00 na placu św. Piotra papież Franciszek dokona kanonizacji Bł. Matki Teresy z Kalkuty, założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Ta pochodząca z Albanii zakonnica była matką wszystkich ubogich i uciskanych, przywracała nadzieję ludziom, którzy już jej nie mieli. - Była darem dla Kościoła i świata – mówił o niej Jan Paweł II podczas uroczystości beatyfikacyjnych  w Rzymie w 2003 r. Jej proces beatyfikacyjny był najkrótszy we współczesnych dziejach Kościoła. W naszej kolegiacie są Jej relikwie i Jej czcigodny obraz. Zapraszamy na modlitwy ku czci Matki Teresy z Kalkuty przed każdą mszą św. od czwartku do soboty włącznie.  W przyszłą niedzielę – w dniu kanonizacji – po każdej mszy św. będziemy mogli oddać cześć świętym relikwiom.

11. W tym tygodniu dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

12. W najbliższą niedzielę po mszach św. Woluntariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozprowadzać kalendarze hospicyjne na 2017 r. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych – podopiecznych naszych hospicjów. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•        28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła;

•        29 VIII – św. Jan Chrzciciel;

•        1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka;

•        3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła. 

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.064316987991333