1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.
2. Dzisiaj Nieszpory za zmarłych z naszych rodzin o godz. 17.00.
3. W środę, 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy ku czci św. Jana Pawła II.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 20.00.
6. W piątek w Godzinie Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 15.00. na Nabożeństwo ekspiacyjno-błagalne z Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św.
7. Najserdeczniej dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na regulowanie należności za wykonywane prace w naszej kolegiacie. Dziękujemy za modlitwy i wsparcie materialne.
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego. Za tydzień zbiórka na Seminarium w Gdańsku - Oliwie. Metropolita Gdański zwraca się z prośbą o duchową i materialną pomoc.
Umiłowani Bracia i Siostry,
Dziękuję najserdeczniej za Wasze modlitwy w intencji kandydatów do kapłaństwa oraz w intencji Gdańskiego Seminarium. Dziękuję Wam również za wszelkie ofiary materialne na rzecz tej uczelni, w tym także za te, które złożycie w przyszłą niedzielę
Gdańskie Seminarium Duchowne żyje dzięki modlitwom i ofiarom materialnym kapłanów i diecezjan. Jednego i drugiego więc potrzebuje. Potrzebuje modlitwy, by były powołania i nowi kandydaci, i by Duch Święty wspierał ich formację. Potrzebuje środków materialnych, by mogło funkcjonować w tym świecie: By klerycy mogli mieszkać i kształcić się w odpowiednich warunkach i by można było dokonywać koniecznych remontów i modernizacji. O jedno i drugie ośmielam się Was dzisiaj prosić, Umiłowani Diecezjanie. Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za Gdańskie Seminarium Duchowne, którego celem jest wydawanie autentycznych świadków prawdy. Za przejawy poczucia tej współodpowiedzialności niech Bóg nie szczędzi swoich darów Wam Kapłani, Dobroczyńcy i Przyjaciele Seminarium. O łaski potrzebne dla naszego Duchownego Seminarium, dla jego moderatorów i samych alumnów, prośmy także św. Jana Vianney’a i bł. Męczenników Gdańskich.
Na taką drogę świadczenia o prawdzie wszystkim z serca błogosławię
/+/ Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański
9. Rozpoczęliśmy w naszej parafii tradycyjne już roznoszenie pobłogosławionych opłatków na stół wigilijny. Zajęli się tym pan organista i pan kościelny, dlatego prosimy nie nabywać opłatków od innych osób, nawet wtedy, gdy będą zapewniać, że reprezentują parafię. Zachęcamy także, by nie kupować opłatków w hipermarketach i innych sklepach.
10. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
• 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.
Pobierz jako PDF