Wniebowstąpienie Pańskie

1 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1 VI 2014 r.

 

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

 

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcamy, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość lub też zaangażować się w działalność jakiejś organizacji na rzecz dzieci.

 

3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej.

 

4. Dzisiaj

 

— w godzinach od 9.00 do 14.00 otwarta będzie księgarnia Św. Pawła, która działa przy naszej Parafii. W związku z faktem, że w tą niedzielę wypada Dzień Dziecka przygotowaliśmy akcję rabatową na książki, płyty i gry dla najmłodszych.

 

   17.00  Nieszpory, czyli Wieczorna Modlitwa Kościoła

 

  prosimy o złożenie ofiar do skarbon na rzecz potrzeb Caritasu

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu odprawiamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 8.00 i 18.00.

 

6. W tym tygodniu dni eucharystyczne: czwartek, piątek i sobota.

 

7. W czwartek

 

po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 20.00.

 

8. W piątek

 

— w Godzinie Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu i na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.

 

9. Zapraszamy na pielgrzymkę  śladami św. Jana Pawła II po sanktuariach południowej i wschodniej Polski, w dniach od 16 do 21 czerwca, koszt 990,-. Szczegółowe informacje i zapisy  po Mszy św. w zakrystii.

 

10. W niedziele w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu dodatkowa msza św. w naszym kościele o godz. 21.00.

 

11.W przyszłą niedzielę

 

— tzw. kolekta inwestycyjna na regulowanie należności za odlew z brązu popiersia Papieża Św. Jana Pawła II i spraw związanych z konserwacją ołtarza w Kolegiacie.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wszelką pomoc.

 

 

— zbiórka ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach . Oto słowa Papieża Franciszka: “Zachęcam was  do przyłączenia  się  do  mojej  modlitwy  za  ofiary  i  za wszystkie  osoby  dotknięte  tym kataklizmem.  (…)  Niech  naszym  braciom  nie zabraknie  naszej  solidarności  i  konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej”.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
149 0.093056917190552